• Категорія : Житлові будівлі
  • Проект : Житлові будинки
  • Share :

Опис проекту

Блискавка - це величезної сили електричний розряд, що провокується різницею потенціалів наземного і атмосферного середовища. Цей розряд призводить до пошкодження будівель, до пожеж і до враження людини електричним струмом. З давніх часів, блискавка викликала страх у людей, але на початку 18 століття було представлено, науково обгрунтований засіб захисту від блискавки. Принципи, використовувані в той час, актуальні й досі.

Блискавкозахист являє собою ряд технічних рішень, покликаних забезпечити збереження всіх систем та елементів будівельних об'єктів, а також безпеку людей, що знаходяться в них, під час прямого удару блискавки.

На жаль, захистом приватних будинків, дач, заміських котеджів і гаражів держава не займається, тому про засоби захисту від удару блискавок кожен власник майна повинен піклуватися особисто. До слова, важливо розуміти, що установка блискавкозахисту – це важливий пункт, який повинен дотримуватися ще на етапі будівництва. Крім цього, блискавка – це струм з розрядом до 200 000 ампер, відповідно уберегтися від такої сили не просто і захисна система служить скоріше необхідністю, ніж додатковим елементом будь-якого спорудження.


За статистикою від попадання блискавок не застраховане жодне споруда, бо в сучасному світі ми користуємося різними побутовими приладами та електронікою, яка в рази збільшує ймовірність впливу блискавок. А потрапляючи в незахищене будівництво блискавка може не тільки привести до руйнування електричних апаратів і мереж, а й до виникнення пожежі. Причому саме блискавка спричиняє пожежі в кожному 5 випадку!

Але не варто панікувати, адже захистити себе і свою сім’ю можна за допомогою ефективних систем захисту від ударів блискавок. Грамотно продумані системи розроблені з урахуванням можливих ризиків, при цьому кожен власник приватного котеджу, будинку або дачі може використовувати зовнішню, внутрішню або комбіновану систему захисту на вибір.

Суть блискавковідводів
По суті блискавковідвід – це блискавкозахист або грозозахист, яка від звичного всім громовідводу відрізняється конструкцією. Блискавковідвід – це більш складна конфігурація, яка складається не тільки з близкавковловлюючі частини, але і струмовідводу, а також заземлення. Відповідно, створенням і встановленням такої системи повинні займатися фахівці, адже тільки команда майстрів може точно спроєктувати та змонтувати систему правильно з урахуванням покрівлі житлового, офісного або промислового будинку.

В цілому блискавкозахист може бути пасивною або активною. При цьому активний захист від ударів блискавок заснована на іонному або лазерному випромінюванні, а ось пасивну складають стрижневі системи захисту, а також антенні або тросові. До слова, найпоширенішим вважається пасивні вид блискавкозахисту, який активно використовується для захисту приватних будинків, котеджів, дач і офісних споруд. Причому власники будівель можуть застосовувати як системи окремо, так і комбіновані схеми, які будуть складатися з різних елементів систем пасивного блискавкозахисту.

Особливості активного захисту від ударів блискавок
Активний блискавкозахист не користується таким широким попитом, як пасивна система захисту. Але це не означає, що активна система є гірше, просто вона вважається своєрідною новинкою, яка тільки недавно з’явилася на вітчизняному ринку. Відповідно, багато користувачів ще не оцінили всі переваги та особливості активної системи захисту від удару блискавок, яка до слова, володіє значним списком переваг.